mikulas jika 2017V úterý dne 5. prosince 2017 proběhla stejně jako v loňském roce akce Mikuláš pro pacienty a zaměstnance Vojenské nemocnice Olomouc.

Oživení předvánočního času zorganizovala JIKA – Olomoucké dobrovolnické centrum z. s. za pomoci naší dobrovolnice, která si s sebou přizvala spolužáky ze Slovanského gymnázia Olomouc. Všichni dobrovolníci byli společnou akcí nadšeni a ocenění se jim dostalo jak ze strany pacientů, kterým alespoň na chvíli bezprostředností vystoupení zpříjemnili pobyt v nemocnici, tak i ze strany personálu.

Chceme za JIKA – Olomoucké dobrovolnické centrum z. s. poděkovat vedení Vojenské nemocnice, že umožnilo dobrovolníkům akci zorganizovat a na oplátku mohli dobrovolníci rozdávat pacientům rozptýlení a radost. 

Mgr. Jiří Lang – ředitel dobrovolnického centra
Mgr. Katrin Křupková – předsedkyně správní rady

Vhled dobrovolnice

Tou nejkrásnější věcí pro nás je možnost ostatním zprostředkovat radost. Je to snad nejvíc, co jim my, studenti, můžeme nabídnout. Jdeme tam s energií a zájmem o pacienty, což vykouzlí úsměv na jejich tvářích, který nám vytvoří nesmírnou radost. Mohlo by Vám připadat zvláštní, že mladí studenti, téměř děti, chodí v přestrojení za Mikuláše, čerta a anděla „strašit“ starší osoby, když obvykle to bývá naopak. Ale nevěřili byste, kolik radosti těmto lidem udělá skutečnost, že někdo přišel právě za nimi je pobavit a připomenout jim jejich dětství plné šťastných okamžiků.

Tato akce se uskutečnila již podruhé a já věřím, že s každým rokem bude počet Mikulášů, čertů a andělů narůstat.

Valerie Rajnohová – dobrovolnice z JIKA - ODC a studentka Slovanského gymnázia

Fotogalerie z akce zde.