i lichnovska
Primářka oddělení :
Mgr. Irena Lichnovská
tel.: 973 407 088
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

1. KLINICKÁ PSYCHOLOGIE

Klinická část, sídlící v zahradě Klášterního Hradiska, spolupracuje s lékaři jiných lékařských odborností a zabezpečuje:

 • služby v oblasti psychodiagnostiky a psychoterapie;
 • poradenství v problematice partnerských i pracovních vztahů;
 • krizovou intervenci v náročných životních situacích;
 • psychoterapeutické doprovázení s využitím relaxací a imaginací;
 • zpracovává vyšetření pro posudkové účely (OSSZ) a další.


2. PRACOVNÍ PSYCHOLOGIE

Tato část oddělení se věnuje především psychologickým vyšetřením pro potřeby Armády České republiky a dopravně-psychologickým vyšetřením. Zejména se zaměřuje na:

 • vyšetření uchazečů před jejich vstupem do služebního poměru v AČR;
 • vyšetření vojenských profesionálů před nasazením do zahraničních operací a výjezdů do specializovaných kurzů v zahraničí;
 • vyšetření řidičů vozidel ozbrojených sil a výsadkářů;
 • dopravně psychologická vyšetření řidičů z civilního sektoru (dle zákona 361/2000 Sb. a zákona č.247/2000 Sb.)


DALŠÍ SLUŽBY A AKTIVITY PSYCHOLOGICKÉHO ODDĚLENÍ:

Pro oddělení psychiatrie a Středisko sekundární prevence a léčby závislostí VN Olomouc psychologické oddělení zabezpečuje psychodiagnostická vyšetření, skupinovou i individuální psychoterapii. V rámci péče o válečné veterány(včetně novodobých) nabízíme odborné poradenství a psychologickou podporu válečným veteránům v činné službě i mimo ni (tel. 973 407 128).

Mgr. Irena Lichnovská, primářka oddělení, tel. 973 407 088.
Klinická psycholožka s výcvikem v rodinné a systemické terapii. Absolventka Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

PhDr. Jitka Fenzová, pracoviště klinické psychologie, tel.: 973 407 291, mobil: 606/039098
Absolventka Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Psycholožka v předatestační přípravě v oboru klinické psychologie. Absolventka výcviku v Terapii zaměřené na řešení (Solution Focus) a Kognitivně behaviorální terapii. Frekventantka výcviku Somatic Experiencing. Věnuje se diagnostické a terapeutické práci s dospělými v rámci ambulantní péče.

Mgr. Markéta Kostková, pracoviště pracovní psychologie,tel.973 407 116, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Absolventka Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Psycholožka v předatestační přípravě v oboru klinická psychologie. Ve VN Olomouc zajišťuje individuální i skupinovou psychoterapii.
Frekventantka psychodynamického psychoterapeutického výcviku (PVŠPS).

Mgr. Tereza Horáková, pracoviště pracovní psychologie, tel. 973 407 128, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Absolventka Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Pro Středisko sekundární prevence a léčby závislostí VN Olomouc zajišťuje individuální i skupinovou psychoterapii.
Frekventantka výcviku v Terapii zaměřené na řešení (Solution Focus). 

Radka Turčanová, odborná asistentka a laborantka, tel. 973 407 157

Chystáte se na psychologické vyšetření a chcete jej zvládnout co nejlépe? K tomu vám doporučujeme:

 • co nejlépe se vyspat (neabsolvovat vyšetření po noční směně, nočním výcviku, mnoha hodinové dlouhé jízdě apod.);
 • vzít si s sebou vodu nebo jiný nealkoholický nápoj, případně další drobné občerstvení (celé vyšetření včetně pohovoru obvykle zabere tři až čtyři hodiny);
 • den před vyšetřením nepožívat alkohol, nemluvě o jiných omamných látkách;
 • může se stát, že budete mimořádně rozrušeni nějakým konfliktem nebo náročnou situací, či se nebudete cítit zdrávi. Pak raději zavolejte a požádejte o přeložení vyšetření. Na vyšetření se dostavte co nejklidnější, není třeba mít zbytečné obavy.

Více foto naleznete ve fotogalerii zde.
Lékařské úkony hrazené samoplátci zde.