m vyhnanek e rihovska
Primář oddělení :
MUDr. Miloslav Vyhnánek
tel.: 973 407 330
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Vrchní sestra :
Mgr. Eva Říhovská
tel. 973 407 331
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Léčebna dlouhodobě nemocných – Středisko komplexní péče o veterány

Primář: MUDr. Miloslav Vyhnánek, tel. 973 407 330, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Vrchní sestra: Mgr. Eva Říhovská, tel 973 407 331, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sociální pracovnice: Mgr. Martina Nimrichterová, tel. 973 407 322, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


ldn1Léčebna dlouhodobě nemocných (dále LDN) je situována do tzv. hospodářského dvora Vojenské nemocnice Olomouc (dále VNOL) a je určena především k péči o válečné a novodobé veterány. Disponuje 14 pokoji s 27 lůžky, z toho 10 lůžek je možné využít k poskytnutí sociální služby (tzv. sociální lůžko). Většina pokojů má své vlastní hygienické vybavení, všechny pokoje mají malou kuchyňskou linku se dřezem a ledničkou, na každém pokoji je také televize a rádio.

ldn2Naše LDN jako středisko komplexní péče o veterány zabezpečuje jak zdravotní, tak i sociální péči o veterány 2. světové války a jejich manželky a novodobé veterány; v případě volné kapacity mohou být do zdravotní péče přijímáni i další žadatelé. Jedná se o zdravotnické zařízení, do něhož jsou pacienti přijímáni na základě zdravotní indikace s doporučením ošetřujícího lékaře.

Interdisciplinární problematiku geriatrické péče a akutní specializovanou nemocniční péči zajišťují ostatní oddělení Vojenské nemocnice Olomouc. Zajišťujeme zdravotní konzultace na ambulancích oddělení v rámci celé nemocnice.
ldn3

LDN provozuje špičkové rehabilitační (dále RHB) zařízení přímo v areálu léčebny, kde je poskytována léčebná tělesná výchova a rehabilitační terapie pomocí elektroléčebných přístrojů, motomedů, rotopedů, posturomedů, vodoléčby a magnetoterapie. Moderně vybavená tělocvična pomáhá při mobilizaci těžce nemocných klientů. RHB zařízení nabízí také placené úkony, jako jsou extrakorporální terapie rázovou vlnou, akupunktura, reflexní terapie, masáž shia-tsu, lymfatická masáž, celková masáž s nahřátím, masáž lávovými kameny, laseroterapie, taping.

Řešení sociálních i osobních záležitostí má na starosti sociální pracovnice. 

ldn4Sociální péči pro válečné veterány z 2. světové války a jejich manželky/manžele a pro novodobé veterány zabezpečujeme prostřednictvím sociální služby poskytované ve zdravotnických zařízeních lůžkové péče podle § 52 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, jsou to tzv. sociální lůžka. Tato sociální služba je poskytovaná osobám, které již nevyžadují lékařskou péči, ale vzhledem ke svému zdravotnímu stavu a sociální situaci nemohou být propuštěny ze zdravotnického zařízení. Je poskytovaná po takovou dobu, než je jim zajištěna pomoc buď rodinou, nebo jinou terénní, ambulantní nebo pobytovou sociální službou.

Naše sociální služba zajišťuje péči dlouhodobějšího charakteru ve smyslu ubytování, poskytnutí stravy, pomoci při osobní hygieně, při zvládání běžných úkonů péče o sebe, zprostředkování kontaktů se společenským prostředím, dále sociálně terapeutické činnosti, aktivizační činnosti atd. Zdravotní péči klientům zajišťují závodní lékaři Vojenské nemocnice Olomouc prim. MUDr. Jaromír Pavka a MUDr. Milan Veselý.

Kolektiv Léčebny dlouhodobě nemocných Vojenské nemocnice Olomouc usiluje o zlepšení zdraví klientů a maximální účinnost a účelnost jak zdravotních, tak i sociálních služeb. 

Více foto naleznete ve fotogalerii zde.