stop

Na základě zhoršení epidemiologické situace dnem 26.9.2020 vstupuje v platnost ZÁKAZ NÁVŠTĚV na všech lůžkových odděleních Vojenské nemocnice Olomouc.

Zákaz platí do odvolání.

plk. gšt. v.z. MUDr. Martin Svoboda
ředitel Vojenské nemocnice Olomouc 

Pngtreehand painted graffiti style. 3479368

V rámci probíhajících Dnů evropského dědictví v Olomouci od 7 - 13.9.2020 nebude Národní kulturní památka Klášterní Hradisko otevřena veřejnosti.
Děkujeme za pochopení.

 

metnar smallDne 30.7.2020 navštívil VN Olomouc ministr obrany Mgr. Lubomír Metnar. Na nádvoří Klášterního Hradiska přivítal pana ministra náměstek ředitele plk. MUDr. Luděk Ordelt spolu s náměstkyní pro ošetřovatelskou péči Mgr. Hanou Zrníkovou. Pan ministr vyjádřil poděkování všem zaměstnancům VN Olomouc za jejich příspěvek v řešení probíhající pandemie onemocnění Covid 19 a následně předal pamětní medaile a květiny vybraným zaměstnancům, kteří více než měsíc pečovali o nemocné na tehdy reprofilovaném oddělení pro léčbu Covid pozitivních pacientů. Na závěr setkání náměstek ředitele VN Olomouc poděkoval panu ministrovi za trvající podporu Ministerstva obrany ČR vůči vojenským nemocnicím a poté ještě došlo i k neformální komunikaci oceněných zdravotníků s panem ministrem.

Fotogalerie zde.

Pngtreehand painted graffiti style. 34793681) Ještě před vstupem do pokoje pacientů se dostavte do sesterny. Bude Vám změřena teplota a sdělíte, zda máte dušnost, kašel, ztrátu čichu nebo ztrátu chuti!
2) Musíte mít roušku!
3) Musíte mít desinfikované ruce!
4) K jednomu pacientu mohou jít maximálně dvě navštěvující osoby!
5) Jste povinni podřídit se pokynům zdravotníků!

Čas návštěv: 
15.00 - 17.00 hod všední dny,
14.00 - 16.00 hod So, Ne, svátky.

cistici smallV sobotu 18. dubna 2020 provedli vojáci 31. pluku radiační, chemické a biologické obrany z Liberce plošnou desinfekci čekáren a veřejně přístupných chodeb v ambulantních prostorách Vojenské nemocnice Olomouc. Nemocnice je tak připravena obnovit co nejširší provoz, který bude maximálně bezpečný pro pacienty i personál. Odřad libereckých vojáků je nyní dislokován v Olomouci - Chválkovicích a je připraven pomoci všude, kde to bude třeba a na co jeho kapacity budou stačit. Do opatření proti pandemii COVID-19 se v Olomouci zapojila i Univerzita obrany Brno prostřednictvím Centra jazykového vzdělávání a dále Středisko pro výběr personálu. Jimi užívané prostory zůstávají adaptovány pro možnost nouzového ubytování zdravotnického personálu nemocnice pro případ explozivního nárůstu nakažených.

Fotogalerie zde