chronicke onemocneniVážené klientky, vážení klienti, 

jste v naší nemocnici sledováni pro jedno nebo více níže uvedených onemocnění? Máte zájem nechat se očkovat proti nemoci covid-19? Pak můžete využít možnosti přednostní registrace v Centrálním registračním systému a budete očkováni dříve, než odpovídá Vašemu věku!  K přihlášení je třeba uvést přihlašovací kód, který obdržíte od lékaře naší nemocnice, který Vás má v péči. Kód obdržíte ale jen tehdy, že kritéria onemocnění splňujete. Kód nesmí být zneužit, slouží pouze pro Vaši potřebu, proto jej nebudeme zveřejňovat, jeho zneužití bude státem sankcionováno. Váš věk nerozhoduje, systém Vám pak sám určí termíny očkování, toto nemůže nemocnice žádným způsobem ovlivnit. Můžete se nechat očkovat na jakémkoli místě, které si zvolíte, ale budeme rádi, když to bude právě naše nemocnice. Důkazem, že jste osoba oprávněná k dřívějšímu očkování, je jakákoli zpráva od našeho lékaře, kde je uvedena diagnóza z níže uvedeného seznamu. Tuto zprávu musíte mít v den očkování s sebou, ať již aplikace vakcíny proběhne kdekoli.
Pokud máte pocit, že kritéria splňujete a kód neobdržíte, kontaktujte výhradně Vašeho dispenzarizujícího lékaře, nikoho jiného! Váš lékař Vás zná nejlépe, pro ostatní je vyhledávání a posuzování diagnóz neúměrná zátěž. 
Věříme, že vzájemnou vstřícností  a  pochopením vše půjde dobře. 
 
Za Vojenskou nemocnici Olomouc plk. gšt. v. z. MUDr. Martin Svoboda, ředitel


OČKOVÁNÍ OSOB S CHRONICKÝM ONEMOCNĚNÍM
Pokud jste osoba s chronickým onemocněním či zdravotním stavem s vysokým rizikem těžkého průběhu covid-19 (výčet níže), můžete se nechat očkovat na těchto místech:

od 24. března 2021 na očkovacím místě pomocí centrálního rezervačního systému s použitím unikátního kódu od vašeho ambulantního specialisty či specializovaného pracoviště, kde se léčíte
❷ u vašeho praktického lékaře
❸ ve zdravotnickém zařízení lůžkové péče, kde se léčíte na specializovaném pracovišti (pouze vybraná centra vysoce specializované péče)

Bližší informace naleznete níže (na konci článku) po otevžení přílohy v pdf s názvem Očkování osob s chronickým onemocněním.

Diagnózy a zdravotní stavy spojené s vysokým rizikem těžkého průběhu covid-19
Seznam diagnóz a zdravotních stavů s vysokým rizikem těžkého průběhu covid-19 byl vytvořen Klinickou skupinou COVID MZ na základě doporučení Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí, Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, Institutu Roberta Kocha a na základě souhrnných dat ÚZIS o osobách s covid-19 hospitalizovaných na JIP/ARO. Bližší popis onemocnění či zdravotního stavu, který je důvodem k přednostnímu očkování v této fázi, byl sestaven příslušnými odbornými společnostmi České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně a České kardiologické společnosti.

Bližší informace naleznete níže (na konci článku) po otevžení přílohy v pdf s názvem Diagnózy a zdravotní stavy spojené s vysokým rizikem těžkého průběhu covid-19.

rozhovorROZHOVOR/ Přesně 1026. Tolik úmrtí evidovalo v pátek ráno Ministerstvo zdravotnictví ČR v Olomouckém kraji ve spojení s nákazou Covid-19. Děsivé číslo. I když, jak pro koho. Řada lidí je k nejčernější bilanci pandemie netečná nebo počty obětí dokonce zlehčuje. Není divu.

Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného, jak se nechal slyšet minulý týden ve Sněmovně, vykazujeme každého, kdo zemře i na autonehodu a má Covid-19, jako člověka, který na něj zemřel. V Česku se přitom v minulých dnech umíralo, po zohlednění velikosti populace, nejvíce na světě.

„Případ započítávání pacientů Covid-19 pozitivních zemřelých při nehodách je bizarní a naprosto absurdní,“ reagoval v rozhovoru pro Deník ředitel nemocnice Vojenská nemocnice Olomouc Martin Svoboda.

„Budeme-li úmrtí bagatelizovat, tak jich stejně neubude a ještě nutně vznikne otázka, k čemu tedy ta všechna drastická opatření vůbec jsou?“ zamýšlí se. Více najdete v článku Olomouckého deníku.

Zdroj:
https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/sef-vojenske-nemocnice-meli-i-jine-nemoci-ale-mohli-roky-i-desetileti-zit-202101.html

injekceVojenská nemocnice Olomouc se stala jedním z distribučních očkovacích center v ČR v rámci vakcinace proti onemocnění Covid-19. Proces očkování byl v nemocnici zahájen již poslední den roku 2020, když prvními očkovanými byli veteráni ze sociálních lůžek při LDN VN Olomouc, následováni zdravotníky z oddělení pečujících o pacienty s onemocněním Covid-19. Při  pokračování vakcinace postupujeme v souladu s doporučeními krajského koordinátora Olomouckého kraje pro očkování a kromě očkovacího místa v nemocnici provozujeme i mobilní očkovací tým pro vakcinaci v zařízeních sociálních služeb nebo zařízeních následné lůžkové poéče našeho kraje. 

V médiích
https://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/ockovani-koronavirus-covid-dps-sobesuky-domov-pro-seniory.html

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (Olomoucký deník II.pdf)Olomoucký deník II[ ]659 kB
Stáhnout tento soubor (Olomoucký deník.pdf)Olomoucký deník[ ]560 kB

stop

Na základě zhoršení epidemiologické situace dnem 26.9.2020 vstupuje v platnost ZÁKAZ NÁVŠTĚV na všech lůžkových odděleních Vojenské nemocnice Olomouc.

Zákaz platí do odvolání.

plk. gšt. v.z. MUDr. Martin Svoboda
ředitel Vojenské nemocnice Olomouc 

Pngtreehand painted graffiti style. 3479368

V rámci probíhajících Dnů evropského dědictví v Olomouci od 7 - 13.9.2020 nebude Národní kulturní památka Klášterní Hradisko otevřena veřejnosti.
Děkujeme za pochopení.

 

metnar smallDne 30.7.2020 navštívil VN Olomouc ministr obrany Mgr. Lubomír Metnar. Na nádvoří Klášterního Hradiska přivítal pana ministra náměstek ředitele plk. MUDr. Luděk Ordelt spolu s náměstkyní pro ošetřovatelskou péči Mgr. Hanou Zrníkovou. Pan ministr vyjádřil poděkování všem zaměstnancům VN Olomouc za jejich příspěvek v řešení probíhající pandemie onemocnění Covid 19 a následně předal pamětní medaile a květiny vybraným zaměstnancům, kteří více než měsíc pečovali o nemocné na tehdy reprofilovaném oddělení pro léčbu Covid pozitivních pacientů. Na závěr setkání náměstek ředitele VN Olomouc poděkoval panu ministrovi za trvající podporu Ministerstva obrany ČR vůči vojenským nemocnicím a poté ještě došlo i k neformální komunikaci oceněných zdravotníků s panem ministrem.

Fotogalerie zde.