injekceVojenská nemocnice Olomouc se stala jedním z distribučních očkovacích center v ČR v rámci vakcinace proti onemocnění Covid-19. Proces očkování byl v nemocnici zahájen již poslední den roku 2020, když prvními očkovanými byli veteráni ze sociálních lůžek při LDN VN Olomouc, následováni zdravotníky z oddělení pečujících o pacienty s onemocněním Covid-19. Při  pokračování vakcinace postupujeme v souladu s doporučeními krajského koordinátora Olomouckého kraje pro očkování a kromě očkovacího místa v nemocnici provozujeme i mobilní očkovací tým pro vakcinaci v zařízeních sociálních služeb nebo zařízeních následné lůžkové poéče našeho kraje. 

V médiích
https://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/ockovani-koronavirus-covid-dps-sobesuky-domov-pro-seniory.html

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (Olomoucký deník II.pdf)Olomoucký deník II[ ]659 kB
Stáhnout tento soubor (Olomoucký deník.pdf)Olomoucký deník[ ]560 kB

stop

Na základě zhoršení epidemiologické situace dnem 26.9.2020 vstupuje v platnost ZÁKAZ NÁVŠTĚV na všech lůžkových odděleních Vojenské nemocnice Olomouc.

Zákaz platí do odvolání.

plk. gšt. v.z. MUDr. Martin Svoboda
ředitel Vojenské nemocnice Olomouc 

Pngtreehand painted graffiti style. 3479368

V rámci probíhajících Dnů evropského dědictví v Olomouci od 7 - 13.9.2020 nebude Národní kulturní památka Klášterní Hradisko otevřena veřejnosti.
Děkujeme za pochopení.

 

metnar smallDne 30.7.2020 navštívil VN Olomouc ministr obrany Mgr. Lubomír Metnar. Na nádvoří Klášterního Hradiska přivítal pana ministra náměstek ředitele plk. MUDr. Luděk Ordelt spolu s náměstkyní pro ošetřovatelskou péči Mgr. Hanou Zrníkovou. Pan ministr vyjádřil poděkování všem zaměstnancům VN Olomouc za jejich příspěvek v řešení probíhající pandemie onemocnění Covid 19 a následně předal pamětní medaile a květiny vybraným zaměstnancům, kteří více než měsíc pečovali o nemocné na tehdy reprofilovaném oddělení pro léčbu Covid pozitivních pacientů. Na závěr setkání náměstek ředitele VN Olomouc poděkoval panu ministrovi za trvající podporu Ministerstva obrany ČR vůči vojenským nemocnicím a poté ještě došlo i k neformální komunikaci oceněných zdravotníků s panem ministrem.

Fotogalerie zde.

Pngtreehand painted graffiti style. 34793681) Ještě před vstupem do pokoje pacientů se dostavte do sesterny. Bude Vám změřena teplota a sdělíte, zda máte dušnost, kašel, ztrátu čichu nebo ztrátu chuti!
2) Musíte mít roušku!
3) Musíte mít desinfikované ruce!
4) K jednomu pacientu mohou jít maximálně dvě navštěvující osoby!
5) Jste povinni podřídit se pokynům zdravotníků!

Čas návštěv: 
15.00 - 17.00 hod všední dny,
14.00 - 16.00 hod So, Ne, svátky.