rozhovorROZHOVOR/ Přesně 1026. Tolik úmrtí evidovalo v pátek ráno Ministerstvo zdravotnictví ČR v Olomouckém kraji ve spojení s nákazou Covid-19. Děsivé číslo. I když, jak pro koho. Řada lidí je k nejčernější bilanci pandemie netečná nebo počty obětí dokonce zlehčuje. Není divu.

Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného, jak se nechal slyšet minulý týden ve Sněmovně, vykazujeme každého, kdo zemře i na autonehodu a má Covid-19, jako člověka, který na něj zemřel. V Česku se přitom v minulých dnech umíralo, po zohlednění velikosti populace, nejvíce na světě.

„Případ započítávání pacientů Covid-19 pozitivních zemřelých při nehodách je bizarní a naprosto absurdní,“ reagoval v rozhovoru pro Deník ředitel nemocnice Vojenská nemocnice Olomouc Martin Svoboda.

„Budeme-li úmrtí bagatelizovat, tak jich stejně neubude a ještě nutně vznikne otázka, k čemu tedy ta všechna drastická opatření vůbec jsou?“ zamýšlí se. Více najdete v článku Olomouckého deníku.

Zdroj:
https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/sef-vojenske-nemocnice-meli-i-jine-nemoci-ale-mohli-roky-i-desetileti-zit-202101.html