veteran day
Baseballový oddíl Skokani Olomouc ve spolupráci s Vojenskou nemocnicí Olomouc, Centrem podpory speciálních sil Olomouc, Posádkou Olomouc, Centrem zdravotních služeb Prostějov a Československou obcí legionářskou uspořádal 9. června 2018 na svém hřišti v Olomouci - Lazcích Army Veteran Day 2018.  Akce, která se inspirovala podobnými zahraničními aktivitami, proběhla za účasti významných představitelů druhoválečných i novodobých veteránů - přítomni byli jak generálmajor Emil Boček, poslední žijící český stíhač RAF, tak i plukovník Ivan Solovka, dřívější vězeň gulagu a pak příslušník 1. čs. armádního sboru v SSSR, oba letos devadesátipětiletí. Druhoválečný východní odboj zastupoval ještě pan Viktor Ráža, Jan Janků zase reprezentoval totálně nasazené a současně i III. odboj. Plukovník Solovka a dále jmenovaní jsou klienty Centra komplexní péče o veterány při Vojenské nemocnici Olomouc, jehož pracovnice veterány na akci obětavě doprovázely.

 Novodobí veteráni, zastoupení mimo jiné plukovníkem Aloisem Kadlčíkem, podplukovníkem Martinem Krumniklem a podplukovníkem Tomášem Skácelem, měli výrazný podíl na úspěšné organizaci dne s ukázkami bojové techniky, výstroje, zbraní a zdravotnické techniky. Účast historické vojenské techniky zprostředkoval nadrotmistr Libor Hrabal, vojenská nemocnice prezentovala nový sanitní vůz.

Organizátoři akce z baseballového oddílu jednotlivé veterány v krátkých vstupech představili a obdarovali dresem klubu se jmenovkou a číslem symbolizujícím ročník narození, česká hymna zazněla v podání sólisty opery Moravského divadla v Olomouci Jakuba Rouska, vystoupily i olomoucké mažoretky. Slavnostní nadhozy v podání podplukovníků Krumnikla a Skácela pak zahájily vlastní komentovaný ligový zápas olomouckých Skokanů s blanenskou Olympií. 

Odkazy v médiích:
https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/olomoucti-baseballiste-vzdali-hold-valecnym-veteranum-i-soucasnym-vojakum-20180609.html

https://www.olomouckadrbna.cz/z-kraje/olomoucko/8617-olomoucti-baseballiste-uctili-valecne-veterany-dorazil-i-petadevadesatilety-general-emil-bocek.html

https://www.olomouc.cz/zpravy/clanek/Army-Veteran-Day-2018-se-vydaril-28888

http://regionsport.cz/foto-skokani-uctili-valecne-veterany/