07 6 noc muzei smallKomunitní centrum pro válečné veterány Olomouc se letos poprvé zúčastnilo akce Muzejní noc 2022, která se konala v pátek 20. května. Otevřeno bylo od 14 do 21 hodin a KCVV Olomouc představilo návštěvníkům svou činnost týkající se pomoci válečným veteránům a expozice v prostorech KCVV Olomouc, které seznamují návštěvníky s historií válečných veteránů od 1. sv. války do současnosti. Součástí expozice byla i připomínka 80. výročí Atentátu na Heydricha s popisem a fotografiemi.

Dále mohli shlédnout výstavu Stejnokroje a výstroj československých legií, kterou zapůjčila Československá obec legionářská. Výstavou návštěvníky KCVV prováděli průvodci v dobových uniformách ze spolku 8. pěší pluk z Brna.

Členové spolku Signum belli 1914, kteří s KCVV Olomouc na muzejní noci spolupracovali, po celou dobu akce přítomné seznamovali s osudy českých vojáků za První světové války. Nabízeli publikace týkající se této tématiky. Zajímavou součástí Muzejní noci byla i komentovaná ukázka nalezených artefaktů archeologů, kteří provádějí výzkum moderních bojišť. Ukázka byla doprovázena prezentací snímků z bojišť První světové války.

Návštěvníci nám udělali radost nejen velkým počtem, ale hlavně zájmem o vojenskou historii a válečné veterány.

Fotogalerie z akce zde.