koncickyV neděli 13. prosince 2015 zemřel generálporučík v. v. Mikuláš Končický, válečný veterán, vojenský pedagog a příkladný vlastenec, který byl před časem v péči našeho střediska komplexní péče o válečné veterány.  Zpráva byla zveřejněna na serveru Novinky.cz historikem Viktorem Grossmannem (Článek zde).
Generálporučík v. v. Mikuláš Končický byl jedním z posledních účastníků dukelské, jaselské a ostravské operace, kde působil jako jeden z velitelů 1. čs. tankové brigády. Po válce působil v tankovém vojsku a také jako významný vojenskotechnický pedagog. Za své zásadové postoje byl po roce 1968 propuštěn z armády. byl mj. nositelem nejvyššího českého státního vyznamenání - Řádu Bílého lva, je trojnásobným nositelem Československého válečného kříže, československé medaile Za chrabrost, československé medaile Za zahraniční odboj, sovětského Řádu slávy, sovětské medaile Za Prahu, sovětské medaile Za vítězství nad Německem, polského Válečného kříže a mnoha dalších československých, sovětských a polských vyznamenání. 
 
 5. srpna 2015 při pobytu na našem středisku byl generál Končický navštíven představiteli Posádky Olomouc a Českého svazu bojovníků za svobodu (Článek zde).
 
Pro naši nemocnici bylo ctí se s panem generálem setkat a pečovat o něj.
Obrázek převzat z webu army.cz