general bocek small19. dubna 2016 navštívili naši nemocnici členové R.A.F. klubu z Brna v čele s brigádním generálem Emilem Bočkem. Návštěvu zprostředkovala paní Ludmila Formánková z 22. základny vrtulníkového letectva z Náměště nad Oslavou. Po přivítání delegace na ředitelství nemocnice absolvovali členové klubu prohlídku Vojenské nemocnice Olomouc a setkali se s některými veterány, kteří jsou klienty našeho střediska komplexní péče.
Velký ohlas  a pobavení vzbudila sbírka zdravotnických artefaktů shromážděných Ing. Cupákem v prostorách bývalé márnice. Obecně lze říci, že jak prostředí nemocnice, tak i úroveň poskytovaných služeb byly pro členy klubu překvapivé a obojí hodnotili velmi příznivě. Generál Boček závěrem přislíbil osobní účast při slavnostním zahájení výstavy s tematikou válečných veteránů dne 20. června 2016 v prostorách Posádkového domu armády v Olomouci.
 Klub R.A.F. pracuje při Aeroklubu Brno - Slatina a sdružuje bývalé příslušníky britského královského letectva, jejich rodinné příslušníky a příznivce. Klub má dlouholetou tradici, čestné členství v klubu přijalo i Její Veličenstvo britská královna Alžběta II. Ta se při své návštěvě České republiky za přítomnosti prezidenta Václava Havla se členy klubu i osobně setkala (odkaz na stránky klubu zde)
 Brigádní generál Emil Boček je posledním pilotem československé 310. stíhací perutě R.A.F., který žije v České republice. Je stále v kontaktu s dalším příslušníkem jednotky Miroslavem Liškutínem, který od roku 1948 žije ve Velké Británii. Generál Boček se narodil 25. února 1923 a mimo šesti let druhé světové války žije po celý život v Brně. Do zahraničí odešel v roce 1939 v pouhých 16 letech zcela bez vědomí rodičů, o jeho odchodu věděl jen bratr. Přes Maďarsko, Jugoslávii  a Blízký východ se dostal do Francie a pak do Velké Británie. Nejprve působil jako letecký mechanik a po prodělání pilotního výcviku v USA a kanadské Albertě pak jako stíhač československé 310. perutě R.A.F. Má na kontě 26 bojových vzletů. Z armády odešel již v roce 1946 a otevřel si automotodílnu, která se po znárodnění stala součástí Mototechny. Současně se věnoval motocyklovému závodění. Profesně působil v mnohých technických profesích, ve Výzkumném ústavu přístrojové techniky ČSAV například zpracovával součástky pro elektronové mikroskopy, lasery nebo magnetickou resonanci. Spravedlivého uznání své odbojové činnosti se dočkal po roce 1989.  Generál Boček je společensky velmi aktivní, navzdory vysokému věku vyniká  skvělou pamětí i kondicí a jeho vitalita je udivující, zaměřuje se na činnost veteránských spolků a osvětu, účastní se mnoha významných setkání a společenských událostí. Za své zásluhy byl opakovaně oceňován, mimo jiné je nositelem nejvyššího českého vyznamenání - Řádu Bílého lva.
 
fotogalerie ze setkání zde